Menu

Dzień Kobiet, czy dzień dla kobiet? Jak jest naprawdę?

Dzień Kobiet, obchodzony 8 marca, ma być, jak można wyczytać w Internecie, wyrazem szacunku dla kobiet, szczególnie zaś dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Za datę jego ustanowienia uznaje się 1910 rok, kiedy to Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła 8 marca światowym Dniem Kobiet, wspierającym krzewienie idei praw kobiet oraz budowanie społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla istot płci żeńskiej.

Czytaj dalej...

Przeprawa przez szafę - czyli jakich ubrań unikać by nie wyglądać jak "dzidzia-piernik'

Wiele kobiet chciałoby ubierać się modnie, zgodnie z najnowszymi trendami, w luksusowe ubrania znanych światowych marek. Oglądamy żurnale i modowe pisma, czytamy wskazówki projektantów czy dyktatorów mody i też chcemy wyglądać tak, jak modelki z okładek. Nie ma w tym nic złego, jeśli tylko pozwala nam na to zasobność kieszeni, typ urody i, niestety, wiek. Ideałem jest bowiem wypracowanie sobie własnego stylu, który współgra zarówno z charakterem i temperamentem danej osoby, jak i typem jej urody i sylwetki oraz z możliwościami finansowymi.

 

Czytaj dalej...

Masz wścibskiego sąsiada? Zobacz jak sobie z nim radzić!

Niezbyt przyjemnie się żyje wśród całkowicie obojętnych ludzi. Znacznie lepiej, gdy mamy zaprzyjaźnionych sąsiadów, do których możemy zwrócić się w potrzebie „braku soli”, czy poprosić o zerknięcie na nasz dom podczas naszej nieobecności. Czasami jednak sąsiedzkie więzi zacieśniają się zbyt mocno, zwłaszcza gdy sąsiedzi zaczynają za bardzo interesować się naszym życiem.

Czytaj dalej...

Nie robię nic więcej niż zwykle i chudnę?

Może to i truizm, lecz warto o nim pamiętać. Ludzkość leniwieje i rusza się coraz mniej w porównaniu do naszych przodków, którzy dużo chodzili pieszo, wykonywali ciężkie prace fizyczne, przebywali na świeżym powietrzu. A my? Spędzamy czas przeważnie na siedząco, a jeśli już decydujemy się na jakiś „sport”, to jest to przeważnie wizyta w siłowni czy klubie fitness, gdzie zrobimy kilka pompek lub popedałujemy na rowerku treningowym. A przecież można inaczej.

Czytaj dalej...

Nowa choroba cywilizacyjna "od jutra"

Scarlett O'Hara, bohaterka „Przeminęło z wiatrem" miała zwyczaj odkładania spraw do załatwienia „na jutro", mówiąc „jutro też jest dzień". Większość z nas tak robi. Jeśli dzieje się to sporadycznie, ot, po prostu nie mamy na coś ochoty, wolimy zająć się tym jutro, nie stanowi to poważnego problemu. Jeśli jednak weszło nam to w krew i działamy w ten sposób cały czas, sytuacja jest poważna. Zaczynamy bowiem żyć „z opóźnieniem", spowodowanym odwlekaniem spraw na kolejny dzień

Czytaj dalej...

Matka Polka Superwoman

Jeszcze kilka lat temu, kiedy w głowie nawet nie zaświtała mi myśl o dziecku, patrzyłam na znajome (i nieznajome) mamy z lekkim zdziwieniem i zaciekawieniem. Intrygowało mnie, w jaki sposób znajdują one czas na wszystko. Bo przecież opieka na dzieckiem to dyżur 24 godziny na dobę. Do tego dochodzi pranie, sprzątanie, gotowanie, spacerowanie a w przypadku domu z ogrodem, czy gospodarstwa, ilość zajęć jeszcze rośnie. 

Czytaj dalej...