Menu

Miłośniczki literatury z łęczyckiego gimnazjum sięgnęły po najwyższe tytuły w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego

  • Napisał 
Miłośniczki literatury z łęczyckiego gimnazjum sięgnęły po najwyższe tytuły w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego fot. Gimnazjum w Łęczycy
Ogromnym sukcesem uczennic Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy zakończył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - Paulina Kaszubska została jedną z ośmiu laureatek, a Kinga Wasiak - finalistką. Zdobycie tytułu laureata konkursu zwalnia Paulinę z części polonistycznej egzaminu gimnazjalnego, zapewnia ocenę celującą z przedmiotu i daje pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej szkoły średniej. Ocenę celującą otrzyma również Kinga Wasiak.
Konkurs Języka Polskiego ma na celu rozwijanie humanistycznych zainteresowań młodzieży oraz promowanie uczniów prezentujących wysoki poziom wiedzy i umiejętności polonistycznych, który wykracza poza treści podstawy programowej z języka polskiego dla gimnazjum. W dobie ogólnej niechęci do czytelnictwa i niedbalstwa językowego niezmiernie cieszy fakt, że nasze gimnazjalistki promują kulturę językową i z pasją „pochłaniają” książki.

Aby zebrać najwyższe laury, dziewczęta przygotowywały się do konkursu od początku nauki w gimnazjum pod kierunkiem Pań Agnieszki Łukomskiej-Szmai i Ewy Pawałowskiej.

info: Gimnazjum w Łęczycy