Menu

Minister Rolnictwa z wizytą w Topoli Królewskiej

Minister Rolnictwa z wizytą w Topoli Królewskiej fot. UG Łęczyca
W sali gimnastycznej Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej odbyło się spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi Pana Krzysztofa Jurgiela z mieszkańcami powiatu łęczyckiego oraz powiatów sąsiednich. Zostało ono zorganizowane przez Senatora RP Pana Przemysława Błaszczyka.
Panu Ministrowi towarzyszył Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Ryszard Zarudzki oraz posłowie Piotr Polak, Marek Matuszewski oraz Tadeusz Woźniak. Wśród przybyłych gości znaleźli się także m.in. Wicewojewoda Łódzki Pan Karol Młynarczyk, Łódzki Wojewódzki Lekarz Weterynarii Pan Roman Owecki, Dyrektor Łódzkiego Oddziału KRUS Pan Tomasz Nowicki, Dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych Pan Janusz Ciesielski, Zastępca Dyrektora Agencji Rynku Rolnego Pani Grażyna Czyżak, Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Pan Paweł Jegier, Dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Pan Włodzimierz Lewandowski oraz samorządowcy z terenu powiatu łęczyckiego. Gminę Łęczyca natomiast reprezentowali Wójt Gminy Pan Jacek Rogoziński, Sekretarz Gminy Pani Monika Kilar - Blaszczyk, Przewodniczący Rady Gminy Pan Włodzimierz Starzyński oraz radni i sołtysi.

Tematem spotkania były sprawy bieżące i przyszłość polskiego rolnictwa. Pan Minister w blisko 30 minutowym wystąpieniu m.in. zachęcał zebranych uczestników do korzystania z dopłat unijnych, mówił o dążeniu do ujednolicenia ich wysokości, a także o opracowanych programach rozwoju rynku w Polsce. Głos zabrał również Pan Wiceminister, który przedstawił sytuację na polskiej wsi, mówił o jej rozwoju i dążeniu do zatarcia granicy jakości życia między wsią a miastem. Po wystąpieniach Panów Ministrów przyszedł czas na zadawanie pytań przez przybyłych mieszkańców. Pytań nie brakowało, jednak ograniczony czas nie pozwolił na zadanie wszystkich. Wiele z nich dotyczyło problemów z jakimi spotykają się na co dzień rolnicy. Na wszystkie pytania Pan Minister starał się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Na zakończenie spotkania upominki Panom Ministrom wręczył Wójt Gminy Łęczyca Pan Jacek Rogoziński oraz Młodzieżowa Rada Gminy Łęczyca, która przez cały czas trwania spotkania przysłuchiwała się wszystkim wystąpieniom.

Spotkaniu towarzyszyły stoiska informacyjne, które przygotowały m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencja Nieruchomości Rolnych, Agencja Rynku Rolnego, gdzie każda zainteresowana osoba mogła uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania związane z działalnością rolniczą.

Źródło: UG Łęczyca (gminaleczyca.pl)
Dodaj komentarz do tego artykułu

Attachments

0
Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad dodawania komentarzy, zawartych w regulaminie
Właściciele serwisu ELE24.net nie biorą odpowiedzialności za treść umieszczanych komentarzy.

Komentarze (120)

 • cd.

  Jest jeszcze pani Wioletta K. doświadczona przedszkolanka posiadająca tzw. "zaplecze" , już teraz ustawia sobie ludzi. A do tego wszystko zostało by w rodzinie...

 • Robert

  Pietrzak przesadził z dobrą zmianą i radni obniżyli mu pensje za to Rogoziński nie zrobił nic poza dogadaniem starych układów i podwyżkę dostał - kto na tym wyszedł lepiej

 • Leon

  pan Rogoziński tak bardzo zraził do siebie ludzi, że żaden kandydat z PiS nie ma w tej gminie szans na wójta nawet najsympatyczniejsza pani Krysia

 • Miki

  znowu jakich karakan z miasta pcha się na wójta gminy Łęczyca????????????

 • Marzena

  @Lechu i co ci panowie narobili? masz w Grabowie i Łęczycy krainę mlekiem i miodem płynącą? inwestycje unijne za grube miliony? piękne drogi i solary? NIE! zaraz będzie g***o rowami płynęło bo urzędnicy pieniądze na projekty wzięli a oczyszczalni NIE MA

 • Lechu

  na mój chłopski rozum w gminie Piątek na wójta będzie kandydować pani z ARiMR.....taka tradycja ,poprzedni kierownicy ARiMR już wójtami zostali ;)

 • edek

  do Andrzeja...."A gdyby dopłaty trafiały tylko do większych gospodarstw to siłą rzeczy te mniejsze musiałyby albo zwiększyć powierzchnię albo przekazać ziemię tym większym...." tak pewni mniejszego zgnoić niech odda ziemie większemu bo większy musi robic kase a mniejszy niech jak dziad siedzi i żebrze przed kościołem.....czemu 20 lat temu opłacało się i tym mniejszym i tym większym uprawiac role? dzisiaj Uni zależy na tym żeby gospodarstwa mniejsze wykończyć a potem wezmą się za te większe i bedzemy od nich warzywa kupować

 • Andrzej

  Szanowna pani ELU!
  Gospodarstwa kilku hektarowe,jak sama pani zauważyła,są całkowicie nie opłacalne! Właściciele pracują poza rolnictwem a uprawą roli najczęściej zajmują się emeryci-rodzice albo teściowie! A gdy wpływają dopłaty to młodzi najczęściej zmieniają sobie samochód na lepszy,kupują nowy komputer etc. I twierdzenie,że gdyby nie dopłaty to kilku hektarowy rolnik przymierałby głodem jest pozbawione sensu!
  A gdyby dopłaty trafiały tylko do większych gospodarstw to siłą rzeczy te mniejsze musiałyby albo zwiększyć powierzchnię albo przekazać ziemię tym większym. Zarówno w tym pierwszym przypadku jak i też drugim byłoby to bardzo korzystne bo stymulowałoby korzystne przemiany strukturalne na polskiej wsi.
  Pozdrawiam

 • Gminna babka

  Kto niby był przedstawiony na spotkaniu jako kandydat na Wójta ? Ja myślę, że Pani Monika miałaby duże szanse, bo to baba z ja..... :-)

 • PRACOWNIK KRUS

  Nasza Pani Kierownik jest osoba sympatyczna, mila, zawsze pomocna.Wlasciwa osoba na odpowiednim stanowisku...

 • strażnik

  kandydat na wójta gminy Łęczyca był przedstawiony na spotkaniu i żadna pani Monika nie ma z nim szans choćby koleżanki partyjne napisały po 100 razy jaka jest miła, sympatyczna i uśmiechnięta ;)

 • ela

  drogi Andrzeju , a ci co mają mnjej niz 10 hektarów to co są gorsi i mają głodem przymierac bo płodów rolnych nie ma gdzie sprzedać a a jak juz to za grosze?

 • Andrzej

  Tak naprawdę to żaden rząd po 1989 roku nie miał i nie ma pomysłu na polskie rolnictwo!
  Twierdzenie,że wszyscy możemy być młodzi,piękni,szczęśliwi i bogaci nie ma sensu bo tak się nie da!
  Dopłaty to powinny trafiać tylko do gospodarstw powyżej 10 ha i wtedy stymulowałyby naprawdę restrukturyzację rolnictwa!
  A tak mamy to co mamy!

 • sos

  tylko patrzeć jak niebawem z tych kierowniczek ARiMR i KRUS bedą kandydatki na wójtów ;)

 • Blondynki

  Widzę coraz ładniejsze kobiety w partii, nie jestem za pis, ale gdyby były imprezy integracyjne, to kto wie

 • nie interesuj sie

  Bardzo dobrze ze kierownicze stanowiska obieraja młode energicznie i kreatywne osoby jak, p. Monika, a nie takie Stare pierdziele którym niż się nie chce tylko kasę brać jak wszyscy nasi obecni ministrowie włącznie z Misnistrem Rolnictwa, O Szyszce i Maciarello nie wspomnę

 • Nastepny pracownik

  Pani Basia..... szacunek za wiele lat pracy dla instytucji.Jednak atmosfera pracy wyrozumialosc sprawiedliwość szczerość... hmm Obecna Pani Kierownik posiada te cechy i wiele innych. Pani Moniko może Pani na nas liczyć tak jak my na Pani

 • Rolnik

  Ale Was w oczy kole, że Pracownicy stawili się za swoją Kierowniczką. Skoro została wywołana to pytanie czy za "wspaniałą" Panią Basią też by się wstawili? Myślę że sama zainteresiwana najlepiej zna odpowiedź.....

 • obserwator2

  pracownicy KRUS takie bzdety piszą nie wierze chyba raczej koleżanki partyjne z biura senatora

 • Kolejny pracownik

  Pani Moniko głowa do góry... jesteśmy z Panią, a praca u rodziców świadczy tylko o tym , jakim jest Pani człowiekiem-
  czyli pracowitą i kochającą córką.

 • gosc

  Ale ludziska wzieli się za opluwanie innych !!! a tu post ,Wielkanoc się zbliża-a może zamiast ziać ogniem to pomodlić się,iść na Drogę Krzyżową i przygotować do najpiękniejszych Świąt !!! Po co te opluwanie i czemu ma służyć????

 • Eliwra

  A co zrobiliście z Panią Basią? To była osoba kompetentna, merytoryczna, miła i uczynna. Znała się na tym co robi ale przyszła nowa władza i wyrzuciła Kierownika KRUS! Osobę z wieloletnim doświadczeniem, wiedzą i wykształceniem. Nie pomogą lukrowane wpisy ludzie widzą co sobą reprezentuje nowa prezeska, o której mówią łęczycki misiewicz.

 • Kolejny pracownik

  Nasza Pani Kierownika "Pipą" zdecydowanie nie jest! Jest osobą zdecydowana, pewna własnego zdania i nie wahającą w podejmowaniu nawet trudnych decyzji. Ona rozwija skrzydła jak sytuacje wydają się być skomplikowane. Takie osoby jak Pani Kierownik z KRUS są poprostu SKAZANE NA SUKCES :-)

 • Obserwator

  Pani kierownik KRUS Gratuluję takiego zespołu!!! To niesamowite jak za Panią stoją przecież mogli pozostać bierni. W sumie gdyby w każdej pracy tak było to żyło by się lepiej.

 • Kierownik

  Jak ktoś jest pipa to jest pipa i nawet 10 kierunków mu nic nie da

 • Kierownik

  Prawda taka że po studiach pracują w sklepach a po średniej bo są po prostu ludzie obrtniejsi mają stanowiska kierownicze
  Idą na studia a lądują w sklepie bo jak idą po tych studiach na rozmowę kwalifikacyjną to lepiej wziąc kogoś kto jest po średniej a zaradniejszy niż deblia po studiach który mniej wie niż ten co nie jest po studiach a ma jakieś wyobrażenie i chęć, zapał do pracy.

 • Pracownik KRUS

  Nie mogliśmy lepiej trafić. Właśnie takie osoby jak Pani Monika powinny zajmować stanowiska kierownicze: mądre i ambitne, zdecydowane, wymagające, a zarazem z empatycznym podejściem do drugiego człowieka.
  Wszyscy krytykujący powinni poświęcić więcej czasu na ulepszanie siebie, może wtedy nie mieliby czasu na płytką krytykę innych...

 • Jola

  Oczywiście nie ocenia się książki po okładce

 • Tadzio

  Pani z Krusu super babka z wyglądu, nie kazdy musi byc szkapą jak Rubik ;)

 • EPA

  Hejterzy za edukację, za studia i za robotę byście sie wzięli to może byście doszli tam gdzie teraz stoi Pani Kierownik KRUSu A tak...żal Was ściska , możecie tylko siedzieć i wylewać tu swoje żale!!! Ewentualnie popijac piwko za 500+ ufundowane przez PiS.

Pokaż więcej komentarzy