Menu

Spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem

  • Napisał 
Spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem fot. MiPBP w Łęczycy
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie z autorem książek dla dzieci, Panem Dariuszem Rekoszem, które odbędzie się 5. maja br.
Dariusz Rekosz - autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista. Z wykształcenia – informatyk. Swoją przygodę z książką rozpoczął od napisania serii przygód Mors, Pinky i... Zajął pierwsze miejsce (2008) w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne. W roku 2012 jedna z jego powieści otrzymała tytuł „Najlepsza książka na lato" – w kategorii książek dla dzieci i młodzieży. Honorowy Ambasador Literatury dla Dzieci i Młodzieży kampanii "Mama, Tata &... Myself?". Dwukrotny (2010 oraz 2015) laureat dorocznej nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznawanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Podróże po regałach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo Dla Książki 2017”.

info: MiPBP w Łęczycy
Ostatnio zmieniany: poniedziałek, 17 kwietnia 2017 09:00