Menu

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

  • Napisał 
Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą fot. Biblioteka dla Dzieci w Łęczycy
Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zaprasza chętne dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Łęczycy i powiatu łęczyckiego wraz z nauczycielami na spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą, które odbędzie się 20 kwietnia br.
Małgorzata Strękowska-Zaremba - pisarka, dziennikarka, recenzentka książek dla dzieci; członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiej Sekcji IBBY oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w r. 2006 i w 2015). Laureatka wielu konkursów, m.in.za książkę Abecelki i duch Bursztynowego Domu otrzymała w 2004 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Za książkę Bery, gangster i góra kłopotów w 2006 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, natomiast w 2007 r. wyróżnienie Fundacji Świat Dziecka w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006 oraz nagrodę Małego Donga – nagroda dziecięcego jury. W 2008 r. otrzymała wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2008 za książkę Złodzieje snów; w 2009 za tę samą książkę przyznano jej II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, a nagrodzona książka wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Spotkanie autorskie odbędzie się w ramach projektu „Podróże po regałach” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo Dla Książki 2017”.

info: Biblioteka dla Dzieci w Łęczycy
Ostatnio zmieniany: poniedziałek, 17 kwietnia 2017 08:58