Menu

Za nami wieczór poetycki Dagmary Zmudy

  • Napisał 
Za nami wieczór poetycki Dagmary Zmudy fot. Dom Kultury w Łęczycy
W dniu 14 marca w Domu Kultury w Łęczycy odbyło się spotkanie autorskie (wieczór poetycki) Pani Dagmary Zmudy. Inicjatorką tego spotkania była Pani Irena Radziszewska, prowadząca sekcję rękodzieła artystycznego w Łęczyckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Wieczór otworzyła Pani Olga Kurowska, Dyrektor Domu Kultury. Następnie głos zabrały Pani Maria Sęczkowska - emerytowana polonistka oraz Pani Irena Radziszewska. Mówiły o tym, kto pisze poezję, kiedy ją pisze i dlaczego, a także o potędze słowa, które "może ukłuć mocniej niż żądło pszczoły".

Podczas spotkania zostało zaprezentowanych 15 utworów, podzielonych na bloki tematyczne (znaczenie książki i tworzenia poezji, problemy i dewiacje społeczne, wiara i miłość, skradziona rzeczywistość oraz pory roku). Jako ostatni został przedstawiony wiersz "Głupcy" - wiersz najnowszy, mówiący o tym, ze człowiek mimo iż uważa się za wielkiego, tak naprawdę jest jak ta "trzcina kołysząca się na wietrze", zgodnie z myślą znanego filozofa Blaise'a Pascala.

Twórczość Pani Dagmary wpisuje się w tematykę społeczno-socjologiczną. Wiersze można znaleźć na stronie internetowej "Poezja karmą dla duszy".

info: DK w Łęczycy