Menu

[ZDJĘCIA] Konkurs plastyczny dla przedszkolaków rozstrzygnięty

  • Napisał 
[ZDJĘCIA] Konkurs plastyczny dla przedszkolaków rozstrzygnięty fot. UM Łęczyca
Dziś w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego pn. „Posprzątaj po swoim psie” zorganizowanego przez Urząd Miejski w Łęczycy.
Głównym celem konkursu skierowanego do przedszkolaków z łęczyckich placówek było promowanie i rozpowszechnianie wśród najmłodszych mieszkańców miasta zasad czystości w miejscach publicznych poprzez sprzątanie przez właścicieli nieczystości pozostawionych przez psy, którymi się opiekują. Wpłynęło 55 prac wykonanych różnymi technikami artystycznymi. Za pomocą kredek, plasteliny czy wycinanek przedszkolaki przedstawiły problem związany z zachowaniem czystości po psach przez właścicieli czworonogów.

Komisja Konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele łęczyckiego Domu Kultury Muzeum, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Urzędu Miasta, dokonując oceny prac brała pod uwagę walory artystyczne, estetykę pracy oraz wartości informacyjne i edukacyjne.

Ze względu na wysoki poziom konkursu wyłoniono 5 równorzędnych prac, których autorami są:
- Jagoda Piaskowska z Przedszkola nr 4
- Błażej Kamiński z Przedszkola nr 4
- Gabriela Michalak z Przedszkola nr 2
- Sara Zyl z Przedszkola nr 2
- Antonina Gajewicz z Przedszkola nr 1

Przyznano także wyróżnienia dla:
- Juliana Wiktorskiego z Przedszkola nr 4
- Weroniki Walczykowskiej i Izabeli Kamińskiej z Przedszkola nr 1

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczył im Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca Andrzej Rokicki.
Nagrody dla przedszkolaków przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom oraz ich opiekunom za zaangażowanie i udział w konkursie.

Wystawę prac można oglądać w Przedszkolu nr 4 do 20 marca br.

info: UM Łęczyca