Menu

Wszystko, co chcecie wiedzieć o chiptuningu samochodu

Tuning tuningowi nierówny. O ile przyczepienie spojlera przypominającego półkę na piwo, założenie alufelg i cienkich opon, czy też zamontowanie dodatkowego wlotu powietrza to jedynie poprawki wizualne, nie mające większego wpływu na osiągi auta, to zmiany wprowadzone w celu poprawy parametrów silnika za pomocą chipa, czyli tzw. chiptuning, może przynieść odczuwalne efekty.

Czytaj dalej...

LPG nie do każdego samochodu!

LPG ma wielu zwolenników, głównie z powodu ceny gazu, który jest znacznie tańszy od benzyny. Instalacja LPG zwraca się w tempie zależnym od ilości przejeżdżanych miesięcznie kilometrów. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie silniki nadają się do zamontowania instalacji LPG. Decydującym czynnikiem jest tu sposób regulacji luzów zaworowych, a co za tym idzie, koszt takiej regulacji. 

Czytaj dalej...

Co z mandatem, gdy na zdjęciu z fotoradaru nie widać twarzy kierowcy?

Większość z nas choć raz w życiu miała nieprzyjemność odebrania mandatu - zarówno z rąk policjanta, jak i korespondencji ze zdjęciem zrobionym przez coraz bardziej popularne fotoradary. W zdecydowanej większości przypadków sprawa jest bezsprzeczna, nie pozostaje nam nic innego niż wydać ciężko zarobione pieniądze na opłatę jednego z najdroższych zdjęć pamiątkowych w naszym życiu. Co zrobić w sytuacji, gdy na zdjęciu, które otrzymujemy jako właściciel samochodu nie widać twarzy kierowcy? Czy musimy przyjąć, a co się z tym wiąże opłacić taki mandat? Na to pytanie znajdziesz pytanie poniżej.

Czytaj dalej...