Menu

Policja w łęczyckim magistracie - Zasada pijany podczas obrad sesji rady miasta? WAŻNE

Dzisiejsza sesja nie należała do spokojnych. Prócz burzliwej dyskusji pomiędzy radnymi, na obrady została wezwana policja. I to dwukrotnie.

Do odbiegających od normy, mających niewiele wspólnego z kulturą zachowań radnego Zasady wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Tym razem jednak sytuacja z radnym przybrała nieco inny, bardziej poważny charakter. Poważny do tego stopnia, że wykonano telefon na policję i wkrótce w drzwiach pojawili się stróże prawa.

Funkcjonariusze policji pojawili się po około godzinie od rozpoczęcia obrad. Zostali wezwani, ponieważ pojawiły się przesłanki świadczące o tym, że radny Marcin Zasada może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjanci przerwali sesję, prosząc przewodniczącego Pawła Kuleszę o rozmowę. Po krótkiej rozmowie za drzwiami sali głównej, obrady zostały wznowione, bez wytłumaczenia pozostałym radnym, co było powodem wizyty funkcjonariuszy.

Po kilkunastu minutach, w drzwiach pojawił się naczelnik Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy - Dariusz Kupisz, który ponownie poprosił przewodniczącego Kuleszę na rozmowę za drzwiami.

Sytuacja stała się bardziej napięta niż za pierwszym razem, pojawiły się burzliwe wymiany zdań pomiędzy radnymi. W całej sprawie interweniował także burmistrz Krzysztof Lipiński oraz zastępca burmistrza Krzysztof Urbański, którzy również udali się na rozmowę z podinsp. Kupiszem.

Sprawa stała się na tyle poważna, że podjęto decyzję o przeniesieniu rozmowy do pokoju burmistrza.

I w tym czasie doszło do dziwnej sytuacji. Z sali błyskawicznie zniknął radny Zasada. W pośpiechu pozostawił nawet po sobie kurtkę oraz przyniesione ze sobą dokumenty.

Jak powiedział nam zastępca burmistrza Krzysztof Urbański - Wyszedłem za nim, ale nie dogoniłem go.

Radny Zasada, wiedząc o powodzie pierwszej wizyty funkcjonariuszy, w chwili pojawienia się w drzwiach naczelnika Dariusza Kupisza, po prostu zniknął, jednoczesnie uniemożliwiając wykonanie badania obecności alkoholu za pomocą alkomatu.

Jaki był powód nagłego zniknięcia radnego Zasady z obrad? Dlaczego wyszedł tak szybko, zostawiając nawet kurtkę i swoje dokumenty?

Do końca sesji, jego miejsce pozostało puste.

Ostatnio zmieniany: środa, 09 marca 2016 00:44
Dodaj komentarz do tego artykułu

Attachments

0
Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad dodawania komentarzy, zawartych w regulaminie
Właściciele serwisu ELE24.net nie biorą odpowiedzialności za treść umieszczanych komentarzy.

Komentarze (73)

 • boczek arnąld

  Co wy chceta od zasady, chłop charuje żebyśta mieli lepi a wy mu ciongle kłody pod nogi, za wasze pije ?

 • pies czarus

  pan zasada na kazdej sesji powinien byc alkomatem kontrolowan bo wiecznie ;ida ;nieciekawe zapachy czlowieku zacznij sie odchudzac ty gruba sw..........

 • brytan

  w takiej głowie to jest rozumu, ho,ho! jak tatar jaki....

 • ciekawa bardzo

  Godnośc i honor to dewiza radnych od nowa , wszystkich nie znam , ale założyciela Czerwińskiego, Wojciechowskiego a przede wszystkim Zasadę ,tak . Kto tam jeszcze należy?

 • Mel

  Władze wykonawczą sprawuje Burmistrz, a uchwałodawczą Rada Miejska. Pan Lipiński jest osobą charyzmatyczną z charakterem i pomysłami na rozwój miasta, ma cechy przywódcze, których nie miał Pan Olszewski ani Pani Błaszczyk. Ludzie wybrali Lipińskiego, wybrali też radnych głównie z jego komitety wyborczego. Lipiński zdobył większość w radzie i wydawało się że teraz wszystko ruszy z kopyta ku lepszemu. Niestety, jak zwykle czynnik ludzki zawiódł ... Dzisiaj ludzie, którzy zostali radnymi dzięki Lipińskiemu zamiast wspólnie z nim pracować dla mieszkańców toczą jakieś dziwne gierki ośmieszając nie tylko siebie ale i Łęczycę. Tak dalej być nie może. Nie chcesz pracować dla miasta, nie mieszkasz tutaj, nie masz pomysłu na rozwój miasta, nie traktujesz funkcji radnego poważnie to człowieku odpuść i odejdź z honorem jeśli wiesz co to jest godność i honor

 • pijok

  Kulesza trzym się, cała Łęczyca z Tobą chłopie i z Czerwińskim i z Zasadą !!!!

 • Jaro

  bądźcie czujni diabeł nie śpi

 • Jola

  @ mgr
  Ano przewiózł sie Lipiński. A wyborcy? ...... jak zwykle niereformowalni ( popatrz s-nia ).

 • Ela

  Kulesza powinien być odwołany!!!

 • Patol radny

  On chyba głowę w ulu trzyma taka duża spuchnięta

 • mgr

  @jola
  gratuluje w takim razie wyborcom Lipińskiego, którzy głosują tylko na szyld, a nie na osobę. świetnie! w takim razie nie ważne kogo komitet K. Lipińskiego wystawi i tak ludzie zagłosują???? BRAWO!

 • jola

  @ mkiejstowy
  Zgadzam się z Tobą. Większośc dostała się na plecach Lipińskiego bo inaczej nie mieliby szans a teraz robią wszystko aby Lipinskiego zniszczyc. Zero współpracy, zero pomysłów,zero ambicji. Taka prawda.

 • mkiejscowy

  Panowie ! Minał rok - Co Wy zrobiliscie dla tego miasta ?Wzieliscie diety , to sie zgadza a dalej ?Nic nie jestescie w stanie wymyslec.Owszem były pomysły np. opłat za parking przed Urzedem, wygonienie wiejskich z parkingu, parkomaty w miescie i jeszcze kilka innych chorych pomysłów. Głupoty i awantury.Nie potraficie przyjac rozsadnego kierunku działania , chociazby w sprawie obwodnicy i realizowac punkt po punkcie. Po co sie trudzic ! Przeciez mozna Gornicza zamienic na E 91 i zrobic prawdziwy bur....To najsłabsza Rada jaka pamietam.W poprzednich zdarzali sie folklorysci ale byli tez ludzie madrzy ktorym przyswiecało dobro tego miasta - Komu własciwie ja to pisze, czy oni cos z tego zrozumieja ? błotem mnie obrzuca.

 • reee

  Zasada mniej honor człowieku i odejdz sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Masakra

 • Ewa

  na złodzieju czapka gore

 • wyborca

  @ zakpiliscie z wyborców
  100 % racji. Pan Przewodniczący po raz kolejny pokazał " kto tu rządzi ". Zachowanie radnego to następstwo zachowania przewodniczącego. Nie radzi sobie. Dla poprawienia wizerunku rady powinien dac sobie spokój z przewodniczeniem.

 • zakpiliscie z Wyborców

  Wiekszosc tych komentarzy przedstawia taki sam pozim intelektualny jak ten pan Radny .R A D N Y -wydawałoby sie , ze jest to człowiek zaufania publicznego któremu wyborcy zaufali i powierzyli mandat.Jak mozna w" pijanym widzie" głosowac uchwały .Gospodarzem tej Sesji był Przewodniczacy Kulesza i to on powinien po uzyskaniu informacji od policjanta o powodzie przybycia Policji przerwac Sesje , poprosic Pana Radnego do pokoju i w obecnosci f-sza uzyskac odpowiedz na pyt.czy spozywał alkohol.W interesie Pana Radnego było poddanie sie badaniu i pokazanie Wysokiej Radzie ze jest trzezwy ale przesladowany za swoje wystapienia.W przypadku odmowy poddania sie badaniu Przewodniczacy powinien go wykluczyc z dalszych obrad i poinformowaz Rade. Pan Kulesza tego nie zrobił a wrecz przeciwnie swoimi wywodami i dyskusjami umozliwił temu panu opuszczenie Sesji.Po co uciekał ? przeciez był trzezwy! A moze zamiast wody powinnismy swoim wybrancom gorzałe serwować?

 • Kali

  czy trzeba byc wyjatkowo spostrzegawczym, zeby zauwazyc ze Butel (Zasada) to zwykly leczycki patol?

 • gazer

  Wszyscy zdziwieni ze sobie poszedł.Przewodniczacy zarzadził przerwe to on wyszedł , przeciez był Dzien Kobiet i w gardle juz zasychało.

 • ubu

  Do pt :
  to wygraj jeszcze wybory mistera mokrego podkoszulka :D

 • Trzymaj się Marcinek - RYSIEK

  Marcin Zasada jest po prostu niewygodny dla intryg i działań Burmistrza. Jedyny obnaża patologie tej władzy!

 • pt

  do ubu
  wypraszam sobie, swoją tylko obecnością dodaję rangi tej radzie i to wystarczy, na razie a jak bedzie trzeba to przyłoże aż sie radny kz ocknie. A jak będą wybory to znowu wygram, zresztą jak będę chciał to każde wybory wygram. Mam argumenty.

 • ubu

  żałosna jest ta pseudo rada , bęcwały , no i niektórzy nadal nic nie mówią jako radni :D patrz radny T.P

 • rycyna

  @ Lipa.........itd.
  Kim ty jesteś człowieku, walnij się w łepetynę. Może ty tak, ale ja nie chcę aby decyzje w moim imieniu podejmował pijany radny, oczywiście jeśli to prawda. Mimo wszystko nie dziwne, że ucieka ktoś kogo się podejrzewa? w popłochu, bez kapoty ? zimą? Człowiek honoru w takiej sytuacji staje twarzą w twarz oszczercom a nie wychodzi w popłochu, no chyba, że miał rozwolnienie. Potężne.

 • Abstynent

  Butel, idź się napić. A jak chcesz się produkować to możesz w lokalnej

 • Lipa - kto sieje wiatr ten zbiera burze!

  ja *******ę! polowania na czarownice ciąg dalszy! Lipa zaczął odliczanie! Czerwiński już padł, chociaż nie działał na bakier z prawem, teraz Zasada, chociaż w końcu nie udowodnił nikt,że ma promile.... Ciekawe kto następny do zdyskredytowania? Można pokusić się o to, kto nie będzie miał 5 min w ELE...ten, kto lipę popiera.... Radni z opozycji trzymajcie się! Lipa, a ty wichrzycielu poczekaj i na ciebie coś się znajdzie....szkoda, że wówczas na ele tego nie przeczytamy :(

 • ciekawa bardzo

  Od nowa po naszemu, kto tam należy?

 • cr4

  Wybierajmy tak dalej, za gratyfikacje i gadżety a będzie lepiej.
  A tak naprawdę jak nie obchodzic hucznie Dnia Kobiet. Kto by się powstrzymał przed poczęstunkiem oferowanym przez miłe panie?

 • zenek z zachodniej

  Do Język ciała:
  Cytaty: "urzędnika Pietkiewicza i lekceważącą postawę, gdzie trzyma obie ręce w kieszeni" i "pan Kulesza odruchowo trzyma również ręce w kieszeni". Czy nie przyszło Ci do głowy że w/w Panowie nie drapią się po prostu po jajkach? Normalnie męska postawa nie mająca nic z lekceważenia sobie innych.

 • Załamany

  Wstyd i hańba!!!! Kogo ta Łęczyca na radnych wybrała. Afera za aferą, jednen bardziej osmieszony od drugiego.....

Pokaż więcej komentarzy