Menu

Podsumowanie pierwszego roku działalności samorządu łęczyckiego - burmistrz Krzysztof Lipiński - W cztery oczy (cz. 3/3)

W grudniu minął pierwszy rok działania łęczyckiego samorządu w kadencji 2014 – 2018. Miasto powoli budzi się z wieloletniego snu. Jakie podjęto działania, aby Łęczyca się rozwijała, a przyszłość prezentowała w kolorowych barwach? Zapraszamy do lektury trzeciej części „raportu" z działań „nowego" samorządu.

Czytaj dalej...

Podsumowanie pierwszego roku działalności samorządu łęczyckiego - burmistrz Krzysztof Lipiński - W cztery oczy (cz. 2/3)

W grudniu minął pierwszy rok działania łęczyckiego samorządu w kadencji 2014 – 2018. Miasto powoli budzi się z wieloletniego snu. Jakie podjęto działania, aby Łęczyca się rozwijała, a przyszłość prezentowała w kolorowych barwach? Zapraszamy do lektury drugiej części „raportu" z działań „nowego" samorządu.

Czytaj dalej...

Podsumowanie pierwszego roku działalności samorządu łęczyckiego - burmistrz Krzysztof Lipiński - W cztery oczy (cz. 1/3)

W grudniu minął pierwszy rok działania łęczyckiego samorządu w kadencji 2014 – 2018. Miasto powoli budzi się z wieloletniego snu. Jakie podjęto działania, aby Łęczyca się rozwijała, a przyszłość prezentowała w kolorowych barwach? Zapraszamy do lektury „raportu" z działań "nowego" samorządu.


Czytaj dalej...

Paweł Bejda - wicemarszałek województwa łódzkiego w cztery oczy WAŻNE

Walczył z Unią Europejską w Brukseli, aby zmienić przepisy na korzyść Polaków.
W zeszłorocznych wyborach, zebrał najwięcej głosów mieszkańców ze wszystkich kandydatów do sejmiku. Paweł Bejda - wicemarszałek województwa łódzkiego. 

O swoim życiu i w jaki sposób doszedł do stanowiska wicemarszałka województwa łódzkiego, w czym tkwi sekret i jakie widzi szanse na rozwój regionu Łęczycy, w luźnej rozmowie w cztery oczy z redakcją ELE24.


Czytaj dalej...

Kamil Sobol – łowicki podróżnik, wybitny kajakarz, prezes ŁAS – W cztery oczy

W dzisiejszej rozmowie W cztery oczy gościmy łowiczanina Kamila Sobola, podróżnika, kajakarza, społecznika, prezesa Łowickiej Akademii Sportu i mistrza taekwondo. W Łęczycy pojawił się niedawno i zorganizował akcję „Bezpieczna kobieta". Z jego inicjatywy i z wsparciem ŁAS na miejskich zalewach odbył się I Piknik Kajakowy. Jakie tajemnice zdradził mistrz? Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej...

Sebastian Bibro – sportowiec biegnący dla chorej Ani – W cztery oczy

Dwudziestoczteroletni Sebastian Bibro z Nowego Targu przebiegł przez całą Polskę: od Zakopanego do Gdańska, aby pomóc chorej Ani Garcarz. Dziewczynka urodziła się ze złośliwym nowotworem wielkości główki usadowionym w bioderku. Konieczna była amputacja nóżki oraz stomia. Rodzice zbierają pieniądze na protezę i umożliwienie dziecku normalnej przyszłości. Sebastian postanowił nagłośnić sprawę i dla Ani przebiec 643 km.

Czytaj dalej...