Menu

25. finał WOŚP w Świnicach Warckich!

  • Napisał 
25. finał WOŚP w Świnicach Warckich! fot. Starostwo Powiatowe w Łęczycy
Kolejny raz Świnice Warckie miały okazję zagrać na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczny Finał rozpoczął się już w sobotę 14 stycznia, kiedy to rozegrany został pierwszy w piętnastoletniej historii, turniej piłki nożnej „Gramy Razem z WOŚP". Pomysłodawcą turnieju był Marcin Gąsiński, którego w organizacji wspomógł Maciej Piszczałkowski i Robert Sobczak. Turniej ogromnie zaskoczył organizatorów ilością zgłoszonych drużyn. Było ich aż 16 z czterech powiatów: łęczyckiego, poddębickiego, zgierskiego i kolskiego. W całych zawodach zwyciężyła drużyna CSŚ.

Finałowa niedziela to zbiórka datków przez wolontariuszy z gimnazjum i szkoły podstawowej. Jak co roku po przeprowadzonej zbiórce, niestrudzeni młodzi wolontariusze wraz z opiekunami mogli ogrzać się przy kubku gorącej herbaty i zjeść pyszną zupę ufundowaną przez Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca, w siedzibie sztabu, który stacjonował w Gminnym Ośrodku Kultury. Wolontariusze za swoją ciężką pracę otrzymali pamiątkowe gadżety.

Popołudniowe spotkanie otworzyła, jak zwykle, niezawodna Orkiestra dęta z OSP w Stemplewie, pod przewodnictwem kapelmistrza Grzegorza Stasiaka. Orkiestra zaprezentowała się w minirecitalu utworów muzycznych. Imprezę uświetniła swym występem schola Effatha. Cóż za moc drzemie w gardłach tych dziewcząt. Jednak nic nie jest w stanie przebić dowcipu prowadzącego i jego komentarzy na temat licytowanych przedmiotów. Choć w tym roku liczba przedmiotów i osób licytujących, była o wiele mniejsza niż w latach poprzednich, to i tak niektóre z nich osiągnęły wysokie kwoty. Po licytacji na zgromadzonych czekała słodka niespodzianka i to nie jedna, bo aż dwa przepyszne torty. Słodkości ufundowane zostały przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Świnickiej oraz Stowarzyszenie Mamy Wielkie Serca.

Po tak smacznej niespodziance odbyło się losowanie nagród. Szczęśliwym zwycięzcą i posiadaczem nagrody głównej została pani Alicja, która wytrwale wspiera WOŚP od kilku lat. Gratulujemy nagrody. Około godziny 20.00 rozbłysło światełko do nieba sponsorowane przez Pana Ryszarda Andrysiaka, właściciela firmy „ELTRANS" z Chorzowa.

Trudno jeszcze w chwili obecnej podać dokładną kwotę przeprowadzonej zbiórki, ale to około 7000 złotych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Łęczycy