Menu

Kapela Łęczycka wyda płytę dzięki dofinansowaniu z Łódzkiego Domu Kultury

Kapela Łęczycka wyda płytę dzięki dofinansowaniu z Łódzkiego Domu Kultury fot. Dom Kultury w Łęczycy
Łódzki Dom Kultury po raz trzeci w tym roku ogłosił nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Do programu przystąpił łęczycki DK i otrzymał dofinansowanie na wydanie pierwszej płyty Kapeli Łęczyckiej!

"Kapela Łęczycka" to jeden z najdłużej działających zespołów w Domu Kultury w Łęczycy, istnieje bowiem od roku 2000 (w styczniu tego roku odbył się pierwszy występ Kapeli, na imprezie "Pokaz potraw Regionalnych"). Początkowo skład kapeli liczył 7. uczestników, obecnie formację tworzy czterech muzyków. Zespół znany jest nie tylko na regionalnym rynku muzycznym. Kapela grała na imprezach wojewódzkich, a także za granicą. Zespół wykonuje stylizowaną muzykę ludową, popularne melodie taneczne, a także melodie różnych krajów świata.

Płyta ukaże się w listopadzie tego roku. Poprzedzi ją oczywiście koncert promujący, który będzie uroczystym wystąpieniem z okazji 15-lecia istnienia zespołu. O terminie koncertu powiadomimy wkrótce.

Źródło: Dom Kultury w Łęczycy
Dodaj komentarz do tego artykułu

Attachments

0
Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad dodawania komentarzy, zawartych w regulaminie
Właściciele serwisu ELE24.net nie biorą odpowiedzialności za treść umieszczanych komentarzy.

Komentarze (5)

 • cedur

  Radek rulez! :)

 • ja

  Super! Uwielbiam Was!

 • Maciek

  DO GOŚĆ - JA :-)
  A co, do poziomu Twojej wiedzy o muzyce, to musi być ona szalenie znikoma, jeśli nie doceniasz kunsztu gry Pana Radka czy biegłości gry na gitarze Pana Krzysztofa. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o podtrzymującym całość mięsistym basie Pana Przemysława i poświęcającego swój czas i pieniądze na dojazdy perkusisty Pana Tomka.
  Jedyną wadą całego muzycznego bandu jest ich prezentowanie się na scenie. Inne, dużo gorsze i mniej profesjonalne kapele tego rodzaju wyglądają, nieporównywalnie lepiej. A tu - spodnie różne, buty różne, koszule różne.... Na szczęście na płycie nie będzie tego widać :-)

 • słuchacz

  Jeżeli płyta jest dofinansowana, to nie będzie sprzedawana tylko rozdawana. Nie musisz jej dostać i pewnie nie dostaniesz, gdyż nie masz słuchu i nie znasz się na muzyce. Dobry pomysł z tą płytą, tylko dlaczego tak późno?

 • gosc

  ciekawe kto kupi te fałsze?????????????!!!!!!!!!!!!!!!