Menu

KIbice z Łęczycy i okolic na otwarciu nowego stadionu Widzewa Łódź

  • Napisał 
Na ten moment czekali kibice łódzkiego Widzewa w całej Polsce! W sobotni wieczór w Łodzi odbyło się uroczyste otwarcie nowego stadionu Widzewa. Na ceremonii otwarcia jak i na rozgrywanym tuż po niej spotkaniu ligowym stawił się komplet publiczności. Wśród kibiców nie zabrakło fanów czerwono-biało-czerwonych z powiatu łęczyckiego.
Nowy stadion dosłownie pękał w szwach, a głośne śpiewy kibiców niosły się po jego koronie przez długie godziny poprzedzające ligowe spotkanie z Motorem Lubawa. Wśród gości zaproszonych na mecz znalazły się gwiazdy Widzewa sprzed lat z prezesem PZPN-u Zbigniewem Bońkiem na czele. Przecięcia wstęgi dokonała zaś prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Pierwszy mecz na nowym stadionie przyniósł gospodarzom zwycięstwo i kolejne ligowe 3 punkty. Fani Widzewa z Łęczycy długo świętowali sukces piłkarzy. Pod względem kibicowskim Widzewiacy pokazali poziom godny Ekstraklasy, a klub pobił rekord Polski w sprzedaży karnetów, co bez dwóch zdań jest kolejnym powodem do dumy.

Sportowo również było dobrze i choć wynik nie oddaje w pełni obrazu gry, Widzew zwyciężył Motor Lubawę 2-0. Pierwsze bramki na nowym obiekcie strzelili w 23. minucie Michalski i w doliczonym czasie gry Mąka, na trwale wpisując się w widzewską historię.