Menu

Łęczycanie wybrali radę nadzorczą! Mamy wyniki!

  • Napisał 
Łęczycanie wybrali radę nadzorczą! Mamy wyniki! fot. Michał
Dzisiaj w budynku Spółdzielni Inwalidów „Tęcza" odbyła się ostatnia część zgromadzenia walnego Spółdzielni Mieszkaniowej "Łęczycanka. Zebranie zwołane było w sprawie uzupełnienia członków rady nadzorczej spółdzielni.

W punktach obrad nie było jedynie wyborów nowej rady, ale też dyskusje, gdzie znów padło kilka zarzutów o nieuczciwości zarządu i poprzedniej rady nadzorczej. Kilkanaście dni przed zebraniem walnym, które odbyło się w październiku, rada uszczupliła się do dwóch radnych, co powodowało brak możliwości podejmowania przez nią jakiejkolwiek decyzji. Przypomnijmy, że radnymi, którzy dalej pełnili swoje funkcje byli: pan Krzysztof Urbański i pan Waldemar Augustyniak. Ósemka pozostałych radnych złożyła swoje mandaty.

Dzisiejsze zebranie było ostatnim cząstkowym zgromadzeniem, na którym zapadły ostateczne decyzje o składzie rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka". Na listach kandydatur widniało 38 nazwisk, a do uzupełnienia pełnego składu rady potrzeba było ośmiu osób. Każdy z kandydatów miał szansę przedstawić się i opowiedzieć w kilku zdaniach jakie ma plany względem spółdzielni.

Po zliczeniu głosów okazało się, że osoby, które uzupełnią radę nadzorczą to:

1. Teresa Woźniak (291 głosów)

2. Tadeusz Wałowski (188 głosów)

3. Marek Majewski (183 głosów)

4. Robert Łukasiewicz (182 głosów)

5. Agnieszka Tuszyńska (160 głosów)

6. Andrzej Stępniak (157 głosów)

7. Danuta Domińczak (150 głosów)

8. Zofia Wodzyńska (146 głosów)

Wygląda na to, że sytuacja w największej spółdzielni mieszkaniowej w Łęczycy powoli się klaruje. Mimo to, trzeba powiedzieć, że nowych radnych czeka ogromna praca nad zmianami w statucie spółdzielni, ale i nad zdobyciem zaufania kilku tysięcy mieszkańców Łęczycy, które przez ostatnie dwa miesiące zostało mocno nadwyrężone.
Ostatnio zmieniany: poniedziałek, 16 grudnia 2013 21:42