Menu

Łęczycanie wybrali radę nadzorczą! Mamy wyniki!

Łęczycanie wybrali radę nadzorczą! Mamy wyniki! fot. Michał
Dzisiaj w budynku Spółdzielni Inwalidów „Tęcza" odbyła się ostatnia część zgromadzenia walnego Spółdzielni Mieszkaniowej "Łęczycanka. Zebranie zwołane było w sprawie uzupełnienia członków rady nadzorczej spółdzielni.

W punktach obrad nie było jedynie wyborów nowej rady, ale też dyskusje, gdzie znów padło kilka zarzutów o nieuczciwości zarządu i poprzedniej rady nadzorczej. Kilkanaście dni przed zebraniem walnym, które odbyło się w październiku, rada uszczupliła się do dwóch radnych, co powodowało brak możliwości podejmowania przez nią jakiejkolwiek decyzji. Przypomnijmy, że radnymi, którzy dalej pełnili swoje funkcje byli: pan Krzysztof Urbański i pan Waldemar Augustyniak. Ósemka pozostałych radnych złożyła swoje mandaty.

Dzisiejsze zebranie było ostatnim cząstkowym zgromadzeniem, na którym zapadły ostateczne decyzje o składzie rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Łęczycanka". Na listach kandydatur widniało 38 nazwisk, a do uzupełnienia pełnego składu rady potrzeba było ośmiu osób. Każdy z kandydatów miał szansę przedstawić się i opowiedzieć w kilku zdaniach jakie ma plany względem spółdzielni.

Po zliczeniu głosów okazało się, że osoby, które uzupełnią radę nadzorczą to:

1. Teresa Woźniak (291 głosów)

2. Tadeusz Wałowski (188 głosów)

3. Marek Majewski (183 głosów)

4. Robert Łukasiewicz (182 głosów)

5. Agnieszka Tuszyńska (160 głosów)

6. Andrzej Stępniak (157 głosów)

7. Danuta Domińczak (150 głosów)

8. Zofia Wodzyńska (146 głosów)

Wygląda na to, że sytuacja w największej spółdzielni mieszkaniowej w Łęczycy powoli się klaruje. Mimo to, trzeba powiedzieć, że nowych radnych czeka ogromna praca nad zmianami w statucie spółdzielni, ale i nad zdobyciem zaufania kilku tysięcy mieszkańców Łęczycy, które przez ostatnie dwa miesiące zostało mocno nadwyrężone.
Ostatnio zmieniany: poniedziałek, 16 grudnia 2013 21:42


Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad dodawania komentarzy, zawartych w regulaminie
Właściciele serwisu ELE24.net nie biorą odpowiedzialności za treść umieszczanych komentarzy.

16 komentarzy

 • dyzio
  dyzio sobota, 30, listopada 2013 17:22

  Krasnolud na Syberie ! Do wyrebu Tajgi !

 • mleczarz
  mleczarz sobota, 30, listopada 2013 17:19

  Oj Teresa bedzie teraz mleko rozlewc - chlopy sie napaja . Tadzio az piszczy .

 • Janusz
  Janusz sobota, 30, listopada 2013 12:44

  Gratulacje!!!! Liczę, że państwo rozliczą poprzedników

 • Lech
  Lech sobota, 30, listopada 2013 12:38

  Byłem na każdym zebraniu i muszę przyznać, że to prawdziwy uniwersytet trzeciego wieku. Też zaliczam się do tej grupy wiekowej, lecz młodych liczyłem na palcach. A szkoda. Widać to również na zdjęciach, więc gdzie były te autobusy nie wiem. Gratulacje dla wszystkich wygranych i oby im się udało zaprowadzić porządek....

 • Coco
  Coco sobota, 30, listopada 2013 00:04

  A, tom razom to autokar podjechał nie z Żelaznej tylko z Leźnicy i przywiózł towarzystwo do głosowania. Oj nie ładnie panowie wojskowi nie ładnie.

 • mak
  mak piątek, 29, listopada 2013 08:01

  Dobrze Tadziu , że masz układy z byłym.... To się udało....

 • Majozen
  Majozen czwartek, 28, listopada 2013 21:12

  A czy CZŁONEK sm to przypadkiem nie Klawiszon. Tak mi to zalatuje jego populistycznym smrodkiem.

 • Końfident
  Końfident czwartek, 28, listopada 2013 21:07

  Powietrze zeszło, diety przyznane. Jest prawie druga emeryturka, no nie Tadziu. Warto było drzeć lape przez rok, oj warto. Prawie 8 tysiaków rocznie zasili głodowom emeryturke.

 • elika
  elika czwartek, 28, listopada 2013 20:29

  Czy członkami SM są tylko starsi ludzie; młodych w ogóle nie widać.

 • mat
  mat czwartek, 28, listopada 2013 17:55

  zgadzam sie w pelni z optymista

  madrze gada, polejcie mu :)

 • OPTYMISTA
  OPTYMISTA czwartek, 28, listopada 2013 14:27

  Przyznaje racje kazdemu kto podnosi sprawe pełnomocnictw tylko Szanowni Spółdzielcy ! To nie ta Rada to wprowadziła.To jest pokłosie działania poprzednich RN i Zarzadu.To jest dotychczasowy brak zainteresowania sprawami Spółdzielni przez członków.Trzeba było spasc zeby sie podniesc.Musimy isc dalej,opracowac madry statut zgodny z ustawa zasadnicza /PS/ trzeba w koncu zdjac ten kaganiec ktory po cichu i sprytnie załozono członkom bo sie nie interesowali..Opracowac i zatwierdzic regulaminy .Musza byc jasne przejrzyste zasady, pełna transparentnosc.Nie jest to takie oczywiste jak sie niektorym wydaje i słusznie zreszta, bo jest to niesprawiedliwe -statut musi byc zgodny z konstytucja i prawem społdzielczym - / Obywartel ma prawo wyborcze /-jest to do zrobienia.A jak sie juz rozejrzycie w tych pieniazkach , naszych i unijnych to rozwazcie moze tak cos pobudujemy ?Tereny czekaja !

 • Członek SM Łęczycanka obecny na Walnych!!!
  Członek SM Łęczycanka obecny na Walnych!!! czwartek, 28, listopada 2013 13:11

  Większość z tej rady wygrała na pełnomocnictwa! Sam byłem obecny na wszystkich cząstkowych Walnego i przyglądałem się temu jak po głosowaniu ponad połowa obecnych wychodziła. (Pełnomocnik swoje zrobił i udał się do domu! W szczególności przodowali żołnierze. Nawet Ci nie zamieszkali w Łęczycy. PARANOJA!!!). Ma nadzieję, że Sąd Rejestrowy zatwierdzi uchwałę odnośnie całkowitego wykluczenia pełnomocników w Walnych Zgromadzeniach naszej spółdzielni i na zawsze zażegnamy tego typu działania! Co do członków to myślę, że niektórzy pomylili wybory do Radny Nadzorczej z Wyborami do Rady Miasta i szerzyli ogromny POPULIZM wśród zebranych, tylko po to, aby się dostać i zgarniać, co miesiąc po 600 zł. Wielu z obecnych członków RN SM"Łęczycanka" deklarowało nawet społeczne działanie, więc zobaczymy, którzy do tego doprowadzą! Co do Wiedzy obecnych członków RN to dużo bym polemizował, bo na pewno jakąś mają ale z pewnością nie w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami!!!! Będę uważnie przyglądał się dalszym działaniom naszej Rady Nadzorczej i Zarządu.

 • członek SM
  członek SM czwartek, 28, listopada 2013 11:01

  Bardzo dobra Rada ! Smiało moge powiedziec ze spółdzielcy wzieli swoje sprawy w swoje rece,Patrzac po nazwiskach widze ze oni wiedza o co chodzi członkom.Po pierwsze skonczyc to kuriozium z tymi prezesami, pracownicy do roboty nie do polityki. Tym ktorzy maja nostalgie do czasów minionych sprowadzic na ziemie i przypomniec ze członek SM jest ich pracodawca.

 • kolo
  kolo czwartek, 28, listopada 2013 10:16

  co to za wybory na upoważnienia; parodia jak zawsze

 • Aga
  Aga czwartek, 28, listopada 2013 10:09

  Szemrane towarzystwo. Wałowski? Matko jedyna, chodzący dramat. Teraz parę miesięcy zanim zapoznają się z funkcjonowanie spółdzielni, a kasiora leci. Po raz kolejny wygrywa mafia "pełnomocników", może pora zrobić wreszcie z tym porządek, bo to patologia w czystej postaci.

 • waso
  waso czwartek, 28, listopada 2013 09:46

  zobaczcie tą siwą babkę na 6 zdjęciu :))
  nie ma jak to założyć męski łańcuszek hahaha
  rewia mody a nie wybór rady