Menu

Na osiedlu Królów Polskich pojawi się oświetlenie – miasto ogłosiło przetarg

Na osiedlu Królów Polskich pojawi się oświetlenie – miasto ogłosiło przetarg fot. z archiwum ele24.net
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku na osiedlu Królów Polskich pojawi się nowe oświetlenie hybrydowe. Urząd Miejski w Łęczycy ogłosił przetarg na wykonanie zadania.

Przedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia hybrydowego na osiedlu Królów Polskich. Prace będą polegały m.in. na: montażu 34 szt. oświetlenia jako hybrydowe z oprawami LED zamontowanymi na słupach o wysokości 8 m. Każdy słup wyposażony jest w dwa ogniwa fotowoltaiczne, mini turbinę wiatrową oraz oprawę oświetleniową - nie wymagają zasilania kablowego. Całość posadowiona na fundamencie prefabrykowanym. Akumulatory montowane z boku lampy oświetleniowej pod nawierzchnią – informuje Jakub Pietkiewicz, pełnomocnik burmistrza.

Na ostatniej sesji radni miejscy zabezpieczyli w budżecie miasta 384 tys. zł na realizację tego zadania. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia w cenie oferty wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego ich wykonania, zgodnie z technologią robót określoną normami oraz warunkami technicznymi odbioru robót.

Koszty obsługi geodezyjnej w tym m.in. wytyczenie nowych obiektów w terenie oraz inwentaryzacji powykonawczej, odtworzenie uszkodzonych w trakcie budowy punktów granicznych ponosi wykonawca – dodaje Jakub Pietkiewicz. – Wykonawca zobowiązuje się do bieżącego utrzymania, serwisowania (zapewnienia odpowiedniego funkcjonowania urządzeń, konserwacji, napraw i sprawności w tym: panel fotowoltaiczny, akumulator, kontroler, oprawa itp.) przedmiotu zamówienia w całym okresie trwania gwarancji i rękojmi. Wykonawca zobowiązany będzie w okresie gwarancji do realizacji corocznych przeglądów gwarancyjnych zapewniających bezusterkową eksploatację obiektu (rozumianego, jako wynikające z dokumentacji projektowej kompletne oświetlenie hybrydowe).

Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 15 lipca, a termin wykonania prac wyznaczono na 15 listopada.
Dodaj komentarz do tego artykułu

Attachments

0
Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad dodawania komentarzy, zawartych w regulaminie
Właściciele serwisu ELE24.net nie biorą odpowiedzialności za treść umieszczanych komentarzy.

Komentarze (10)

 • elek

  @Burmistrz z Londynu "Droga tez potrzebna ale spokojnie nie wszystko od razu.Waliszew po 30 latach doczekał sie drogi. Trzeba było kupic dzałke tam gdzie jest droga. Nie widze inicjatywy z Waszej strony - sami inteligenci, nie wie jak łopata wyglada.A jak byscie tak pomysleli to sami nawiezli tłucznia i ta droge utwardzili, Miasto by pomogło .Mieli byscie oświetlenie i droge.Krytyka dozwolona , epitety tez zniose - ruszajcie albo z robota albo z krytyka."
  Takiego chamstwa i bezczelności dawno nie czytałam. Nie musisz widzieć inicjatywy z naszej strony (bo kimże w końcu jesteś, żeby widzieć). Zrobienie drogi leży w gestii miasta. A do twojej (twojej - celowo napisałam małą literą) wiadomości, niektórzy z nas władowali w tę drogę na początku sporo kasy. Dobrze, że ty wiesz, jak wygląda łopata, dlategoś taki mądry. Bez twoich bezcennych rad żaden inteligent nie byłby w stanie funkcjonować.

 • Michał

  Za tyle kasy to drogę mogliby zrobić! @darek 15 osób? Przy jednej z ulic? Czy o co Ci chodzi? Chyba nie piszesz o całym osiedlu?

 • Dariusz

  Drogę mogliby zrobić! Te dziury to skandal!

 • Z Ułan Bator

  @Burmistrz z Londynu
  Tyle wiesz ile wyczytasz z ekranu komputera.

 • Burmistrz z Londynu

  Jak nie chcesz hałasu to sie wyprowadz w Bieszczady.Ludzie coś za cos. Oswietlenie jest potrzebne zwłaszcza jesienia czy zima., Droga tez potrzebna ale spokojnie nie wszystko od razu.Waliszew po 30 latach doczekał sie drogi. Trzeba było kupic dzałke tam gdzie jest droga.Nie widze inicjatywy z Waszej strony - sami inteligenci, nie wie jak łopata wyglada.A jak byscie tak pomysleli to sami nawiezli tłucznia i ta droge utwardzili, Miasto by pomogło .Mieli byscie oświetlenie i droge.Krytyka dozwolona , epitety tez zniose - ruszajcie albo z robota albo z krytyka.

 • elek

  A droga jak była rozwalona, tak będzie nadal. A wariaci/piraci drogowi po każdym deszczu będą ją rujnować jeszcze bardziej.

 • 77

  za 400 tys zrobiliby droge...

 • Olek

  Ludzie uważajcie te latarnie hybrydowe to wielkie G!!! Podczas dużego wiatru śmigła wiatraków hałasują jak by przed domem startował śmigłowiec!!! Zobaczcie sami jak to jest głośno na drodze kolo HTL (droga widmo).

 • Ł--in

  a ty darek to się chyba z choinki zerwałeś....

 • Darek

  Szkoda pieniędzy...... Ile tam osób mieszka? 15?