Menu

Policja podsumowała akcję „Znicz 2015"

  • Napisała 
Policja podsumowała akcję „Znicz 2015" fot. KPP Kutno
W ciągu ostatnich czterech dni funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo w czasie policyjnej akcji „Znicz 2015". Policjanci skupili się między innymi na sprawdzaniu stanu trzeźwości kierujących, stanie technicznym pojazdów i prędkości, z jaką poruszali się po drogach. Pieszym przypominano o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

W ramach tegorocznych działań policjanci wylegitymowali 201 osób, przeprowadzili 64 kontrole pojazdów, zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości oraz 4 dowody rejestracyjne za ujawnione nieprawidłowości.

Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowaliśmy 6 kolizji drogowych. Mundurowi wyeliminowali z ruchu jednego nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna na terenie gminy Grabów kierował jednośladem mając w organizmie ponad promil alkoholu – informuje podkom. Agnieszka Ciniewicz, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Łęczycy. – Podczas trwania akcji nie odnotowaliśmy zdarzeń kryminalnych związanych z kradzieżami czy zniszczeniami na cmentarzach lub w ich rejonach.

W ubiegłym roku podczas 4 dni działań „Znicz 2014", od 31 października do 3 listopada, na terenie powiatu łęczyckiego doszło do 2 wypadków, w których zginęła 1 osoba, 1 została ranna. Odnotowano wówczas także 2 kolizje drogowe. Policjanci wyeliminowali z ruchu 4 kierujących pod wpływem alkoholu.

info: KPP Łęczyca