Menu

Policjanci podsumowali długi weekend

  • Napisała 
Policjanci podsumowali długi weekend fot. zdjęcie ilustracyjne
Zakończył się kolejny długi weekend. W dniach 25 – 29 maja 2016 roku o bezpieczeństwo podróżnych dbała większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze reagowali na łamanie prawa. Szczególną uwagę zwracali na prędkość, respektowanie przepisów związanych z jazdą w zapiętych pasach bezpieczeństwa, bezpiecznym przewożeniem dzieci, stanem trzeźwości kierujących.

Na terenie powiatu łęczyckiego w czasie długiego weekendu odnotowano 9 kolizji drogowych. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Mundurowi zatrzymali trzech amatorów mocnych trunków, którzy mimo spożytych promili wyruszyli w podróż – informuje podkom. Agnieszka Ciniewicz, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy. – Niechlubnym rekordzistą okazał się rowerzysta, który podczas badania stanu trzeźwości osiągnął wynik ponad 3 promili alkoholu w organizmie.

W ubiegłym roku w okresie od 3 do 7 czerwca 2015 roku na terenie powiatu łęczyckiego doszło do 3 wypadków, w których nikt nie zginął, 3 osoby zostały ranne. Odnotowano 6 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali jednego kierującego pod wpływem alkoholu.


Info: KPP Łęczyca
Ostatnio zmieniany: poniedziałek, 30 maja 2016 13:44