Menu

(Zdjęcia) "Ślubuję być dobrym Polakiem…" w SP Świnice Warckie

  • Napisała 
(Zdjęcia) "Ślubuję być dobrym Polakiem…" w SP Świnice Warckie fot. UG Świnice Warckie
Pięknie i wzruszająco przebiegała uroczystość jaka miała miejsce w dniu 27 października 2016 r. w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Świnicach Warckich. W tym dniu uczniowie klasy pierwszej złożyli swoje pierwsze w życiu ślubowanie.

„Ślubuję być dobrym Polakiem, Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, Będę uczyć się w szkole, kochać Ojczyznę. Będę starać się być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Godnie pielęgnować ideały głoszone przez naszą Patronkę Marię Konopnicką. - Ślubuję".

Świadkami tego niezwykłego wydarzenia byli zaproszeni goście, rodzice i nauczyciele oraz starsi uczniowie świnickiej szkoły. Zanim to jednak nastąpiło dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny, w którym wyrazili swoje uczucia do szkoły, nauczycieli i nowych obowiązków. Z przejęciem i wzruszeniem mówili o swojej ojczyźnie, z radością śpiewali piosenki, których już zdążyli się nauczyć. „Popisali" się także znajomością zasad postępowania w życiu i zasad bezpieczeństwa.

Najważniejszym jednak punktem uroczystości był akt ślubowania, kiedy to dzieci wpatrzone w sztandar szkoły z wizerunkiem godła Polski i Patronki Szkoły Marii Konopnickiej wypowiadały swoje ślubowanie. Zwieńczeniem tego ważnego aktu było także pasowanie na ucznia szkoły, którego dokonał dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świnicach Warckich p. Andrzej Karkowski. W swoim wystąpieniu powiedział „Wierzę, że będziecie dumą swoich rodziców i nauczycieli, że będziecie troszczyć się o dobre imię swojej szkoły, że będziecie kochać swoją Ojczyznę Polskę- będziecie jej chlubą i radością".

Ze swoich pociech już teraz może być dumna wychowawczyni p. Katarzyna Karkowska oraz rodzice, którzy ze wzruszeniem obserwowali występy dzieci i ceremonię ślubowania.

Na zakończenie uroczystości nie zabrakło życzeń gości i rodziców, którzy obdarowali bohaterów tego dnia licznymi upominkami. „Prezenty" ufundowała także Rada Rodziców szkoły, były to książki – piękne kolorowe bajki, a także list do rodziców, zachęcający ich do czytania dzieciom książek (Narodowy Program Czytelnictwa).

Tradycją tego typu uroczystości jest wspólne spotkanie dzieci, rodziców i gości przy herbatce i ciasteczku – co też miało miejsce.Info: UG Świnice Warckie
Ostatnio zmieniany: poniedziałek, 07 listopada 2016 11:35