Menu

Sukces gimnazjalistów z Topoli Królewskiej w konkursie „Ochrona klimatu w mojej okolicy”

  • Napisała 
Sukces gimnazjalistów z Topoli Królewskiej w konkursie „Ochrona klimatu w mojej okolicy” fot. Gimnazjum w Topoli Królewskiej
Zespół uczniów z Gimnazjum w Topoli Królewskiej w składzie: Dominik Grzelewski, Zuzanna Kubiak, Lidia Majda i Katarzyna Oleska pod opieką p. Marcina Tobera i p. Magdaleny Jasiaczek, nagrał film ,,Eko Wojny. Przebudzenie odnawialnej mocy", który przypadł do gustu jurorom i tym samym zajął I miejsce w konkursie „Ochrona klimatu w mojej okolicy" organizowanym przez Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Jednym z laurów dla zwycięskich zespołów był udział w uroczystej gali wręczenia nagród w warszawskiej Stacji Muranów. 15 czerwca o godz. 13.00, w klimatycznej kawiarni w centrum stolicy, topolskich gimnazjalistów razem z p. Marcinem Toberem przywitała p. Agata Golec, przewodnicząca jury. Potem filmowcy z Miłoszówki wzięli udział w dyskusji z doktorem ekologii Andrzejem Kassenbergiem. Podczas kilkunastominutowej rozmowy laureaci konkursu mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat efektu cieplarnianego, jego skutków oraz sposobów zapobiegania zmianom klimatycznym.

Następnie nadszedł długo oczekiwany moment – uroczyste wręczenie nagród. Otrzymane tablety niewątpliwie ucieszyły cały zespół, ale najważniejsze były szczere gratulacje komisji konkursowej, którą ,,Eko Wojny" wprost urzekły! Warto dodać, że pomyślano również o wyróżnieniu całego gimnazjum. Już teraz społeczność szkolna może cieszyć się z nowej drukarki, a wkrótce w Gimnazjum im. Cz. Miłosza w Topoli Królewskiej ma zostać przeprowadzony audyt energetyczny.

aut.: Lidia Majda
info: Gimnazjum w Topoli Królewskiej
Ostatnio zmieniany: poniedziałek, 20 czerwca 2016 23:21
Możliwość dodawania komentarzy do tego artykułu została wyłączona