Menu

Uczniowie przeprowadzą Świąteczną Zbiórkę Żywności

  • Napisał 
Uczniowie przeprowadzą Świąteczną Zbiórkę Żywności fot. mlodyelblag.pl
Od dziś, aż do niedzieli uczniowie Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy będą prowadzić świąteczną zbiórkę artykułów spożywczych dla dzieci z domów dziecka oraz ubogich rodzin.

Uczniowie z "Grodzkiej" z pomocą innych wolontariuszy w dniach 28-30 listopada br. przeprowadzą zbiórkę żywności dla osób potrzebujących. Młodzież będzie można spotkać przy wejściach do łęczyckich supermarketów w godzinach 10-18, z wyjątkiem dnia dzisiejszego, kiedy to zbiórka rozpocznie się o godzinie 14:00.

Aby zachęcić do pomocy potrzebującym, wolontariusz będą rozdawać ulotki oraz opowiadać o akcji. Będą posiadać również odpowiednie legitymacje, które potwierdzą ich wiarygodność.

Zebrane artykuły spożywcze zostaną przekazane do lokalnych organizacji i instytucji społecznych zajmujących się pomocą rodzinom i osobom potrzebującym wsparcia żywnościowego.

Świąteczna Zbiórka Żywności to projekt realizowany przez Banki Żywności, które współpracują z Federacją Polskich Banków Żywności. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości żywności, która zostaje przekazana osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce.