Menu

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy odbyli szkolenie we Wrocławiu

  • Napisał 
Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy odbyli szkolenie we Wrocławiu fot. ZSP nr 1 w Łęczycy
Uczniowie ZSP nr 1 w Łęczycy i Centrum Kształcenia Praktycznego w Łęczycy, którzy uczą się na kierunku monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie odbyli szkolenie w Akademii Technik Malarskich we Wrocławiu.

Akademia Technik Malarskich to specjalistyczna jednostka edukacyjna, w której często prowadzone są szkolenia z zakresu robót wykończeniowych. ATM wspierana jest przez producenta farb, firmę Dekoral, a celem jej istnienia jest podnoszenie znajomości teoretycznych i praktycznych zagadnień związanych z farbami, technologią ich tworzenia oraz wykorzystania.

Wizyta polegała na zwiedzeniu Akademii, uczestniczeniu w specjalistycznym szkoleniu i następnie zwiedzeniu fabryki farb, która produkuje między innymi farby Dekoral.

Celem szkolenia było uzyskanie praktycznej wiedzy zawodowej na temat produkcji farb i lakierów. Uczniowie uczestnicząc w szkoleniu wyjazdowym poznali zasady klejenia tapet z włókna szklanego, oraz techniki malowania przy użyciu aparatów natryskowych.

Przedstawiciel firmy, pan Czesław Krzyśków omówił historię zakładu, strukturę organizacyjną pracy i jego działalność na rynku. Potem oprowadził uczniów po linii produkcyjnej, omawiając poszczególne procesy technologiczne.

Uczniowie mogli porozmawiać z pracownikami i zdobyć potrzebne informacje zawodowe. Uczestniczyli również w teoretycznym i praktycznym szkoleniu zorganizowanym specjalnie dla uczestników wycieczki, gdzie poznali nowoczesne technologie w zakresie malowania hydrodynamicznego. Szkoła otrzymała materiały, filmy instruktażowe, a także tablice poglądowe do pracowni budowlanej. Upominki otrzymali również uczniowie.

Po zakończeniu wizyty w Akademii wspólnie udaliśmy się na Stare Miasto we Wrocławiu, gdzie spacerując podziwialiśmy zabytki Wrocławia – mówi pan Kamil Cieśliński, który wraz z panem Dariuszem Tomczyńskim zorganizowali wyjazd.