Menu

(ZDJĘCIA) Koncert Haliny Frąckowiak przyciągnął tłumy łęczycan

Ostatnim z punktów tegorocznej "Łęczycy w barwach jesieni" są koncerty. Przed łęczycką publicznością zaprezentowała się Halina Frąckowiak.

Halina Frąckowiak na scenie występuje już ponad pięćdziesiąt lat. Debiutowała w 1963 r. na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Konkurowała tam z Czesławem Niemenem, Zdzisławą Sośnicką i Krzysztofem Klenczonem, została laureatką tak zwanej „Złotej Dziesiątki". Współpracowała z takimi zespołami, jak Tony, Takty i Tarpany. Następnie zdobywała kolejne nagrody na festiwalach piosenki w Opolu i w Kołobrzegu w latach: 1969, 1976, 1977, 1988, 1991 i 1993. W roku 1975 w Opolu nagrodzono ją dodatkowo tytułem „Miss Obiektywu".

Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Występowała m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, w Teatrze Wielkim w Łodzi i Warszawie.

W Łęczycy zaprezentowała swoje największe hity. Nie zabrakło „Anna już tu nie mieszka", czy „Bądź gotowy dziś do drogi", „Papierowy księżyc".
Ostatnio zmieniany: niedziela, 18 września 2016 16:09
Dodaj komentarz do tego artykułu

Attachments

0
Dodanie komentarza jest jednoznaczne z akceptacją zasad dodawania komentarzy, zawartych w regulaminie
Właściciele serwisu ELE24.net nie biorą odpowiedzialności za treść umieszczanych komentarzy.

Komentarze (1)

  • Basia z ulicy Zachodniej

    Bardzo lubię Halinkę. Pozdrawiam wszystkich Jej fanów!