Menu

[ZDJĘCIA + WIDEO] Pożar hali produkcyjnej w Świnicach Warckich. Strażacy z trzech powiatów walczyli z żywiołem WAŻNE

[ZDJĘCIA + WIDEO] Pożar hali produkcyjnej w Świnicach Warckich. Strażacy z trzech powiatów walczyli z żywiołem fot. Kuba Gibaszek / nadesłane
Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do pożaru hali produkcyjno magazynowej na ul. Dworcowej w Świnicach Warckich.
Jak relacjonuje Rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, st. kpt. mgr Marek Mikołajczyk, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło wczoraj (18 marca) po godzinie 19:00.

- Gdy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia, ogień objął już cały dach - informuje st. kpt. mgr Marek Mikołajczyk. - Przed naszym przyjazdem wszyscy pracownicy ewakuowali się z hali.

Cała akcja trwała ponad dziewięć godzin. W akcji udział brało szesnaście zastępów straży pożarnej z trzech powiatów - łęczyckiego, zgierskiego i poddębickiego. Interweniowały jednostki PSP z Łęczycy, Zgierza i Ozorkowa, a także OSP z powiatu łęczyckiego i poddębickiego.

- Nikt z pracowników nie doznał obrażeń. Niestety jeden z naszych strażaków uległ lekkiemu wypadkowi. Na miejscu została mu udzielona pierwsza pomoc, a następnie został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego - dodaje Rzecznik KP PSP w Łęczycy.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru. Nieznane są także straty, jakie poniósł właściciel hali.

Ostatnio zmieniany: środa, 19 kwietnia 2017 09:29