Menu

(Zdjęcia) Wspólne kolędowanie w Państwowej Szkole Muzycznej w Łęczycy

  • Napisała 
Magiczna atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia na dobre zagościła w łęczyckiej filii Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie. Wczoraj po południu odbył się koncert kolęd, podczas którego zaprezentowali wokalno – instrumentalne umiejętności uczniowie i nauczyciele placówki.

Wspólne kolędowanie stało się już tradycją łęczyckiej szkoły muzycznej. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia pracownicy placówki, uczniowie oraz ich najbliżsi biorą udział w koncercie i oddają się świątecznej atmosferze.

Dzieci i młodzież wystąpiły przed zgromadzoną w sali koncertowej widownią, na której zebrały się najbliższe im osoby. Młodzi muzycy ze spokojem i bez cienia tremy prezentowali swoje umiejętności w duetach, tercetach, sekstecie, solo, a także w chórze. Każdy wykonywany świąteczny utwór, niezależnie czy na fortepianie, skrzypcach, akordeonie, trąbce czy flecie dostarczał niesamowitych emocji i nagradzany był brawami. Szczególne wrażenie zrobiło na słuchaczach wykonanie pieśni na tzw. wibrafonie oraz wspólne śpiewanie „Lulajże, Jezuniu". Każdy występ muzyków poprzedzony był informacją nt. pochodzenia wykonywanego utworu oraz jego historii. Okazało się, że tradycja kolędowania sięga kilka wieków wstecz, a najstarszy wykonywany podczas koncertu utwór powstał około 400 lat temu.

Obok zakorzenionych w kulturze polskiej kolęd i piosenek świątecznych, zagrano także popularne świąteczne utwory zagraniczne jak np. Jingle Bells. Zaproszeni na wspólne kolędowanie goście, rodzice, bliscy i znajomi występujących artystów rozkoszowali się dźwiękami wydobywającymi się z instrumentów oraz poddali muzycznej atmosferze świąt.
Ostatnio zmieniany: środa, 21 grudnia 2016 16:51