Menu

Poznaj receptę na gęste, zdrowe włosy

Na sklepowych półkach jest mnóstwo specyfików, których stosowanie ma gwarantować wspaniałe efekty w pielęgnacji włosów. Olejek arganowy, silikon,  keratyna – producenci prześcigają się w obietnicach, że te wszystkie składniki sprawią, że nasze włosy będą gładkie, sprężyste, lśniące i najpiękniejsze na świecie, bo jesteśmy tego warte. Czy rzeczywiście działają tak spektakularnie? Co robić, gdy nic nie pomaga, a włosy są matowe, łamliwe i po prostu brzydkie? Może warto sięgnąć po sprawdzone sposoby naszych babć?

Czytaj dalej...

Fakty i mity żywieniowe

Dwie zmory dzieciństwa – szpinak i mleko. Któż z nas nie pamięta teorii, że szpinak jest bardzo zdrowy, bo zawiera mnóstwo żelaza, zatem dzieci jedzące szpinak będą silne jak marynarz Popeye, który ów szpinak uwielbiał. Z kolei mleko było, według naszych matek i babek, dobre na sen, bo uspokaja. Prawda czy fałsz? Fakt czy powtarzany przez pokolenia mit?

Czytaj dalej...

Piękna skóra bez zmarszczek - to wcale nie jest trudne!

Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe wcale nie muszą być szalenie drogie. Aby cieszyć się jak najdłużej młodą, promienną i gładką cerą należy używać przez okrągły rok, a nie tylko w okresie letnim kremów z filtrem UV. Niestety w świadomości większości polaków cały czas istnieje przekonanie, że kremy ochronne powinno stosować się w sezonie urlopowym, zwłaszcza nad morzem, nad jeziorem, ewentualnie w górach podczas pieszych wędrówek oraz podczas egzotycznych wakacji.

Czytaj dalej...

Coca-cola jest jak Perfekcyjna Pani Domu?

Coca-Cola orzeźwia i cieszy ludzi w ponad 200 krajach na całym świecie. Ma już 127 lat, a wciąż jest jednym z najbardziej popularnych napojów świata. Trudno uwierzyć, że początkowo ten napój o barwie karmelu można było dostać jedynie w... aptece. Sukces zawdzięcza oryginalnemu smakowi, który wielu próbowało już podrobić, jednak nadal nikomu nie udało się rozpracować proporcji tego sekretnego składu, chronionego prawem patentowym.

Czytaj dalej...

Dokuczliwy rumień? Sprawdź jak z nim walczyć!

Jeśli rumień na policzkach pojawia się zaraz po zjedzeniu ostrej potrawy, wypiciu lampki wina, pod wpływem stresu lub też po wzmożonym wysiłku fizycznym, często piecze a nawet swędzi to najprawdopodobniej twoja cera jest naczynkowa. Kłopot ten może dotyczyć zarówno osób ze skórą suchą jak i tłustą, jednak najczęściej dotyka posiadaczy skóry cienkiej, wrażliwej i delikatnej. Rozszerzone naczynka krwionośne są uporczywym problemem, zaczerwieniona skóra wygląda mało estetycznie, ale można z tym walczyć!

Czytaj dalej...